Kannatusliput SPV-otteluun myynnissä nyt – lipun ostaneiden kesken arvotaan pelattu pelipaita!

Tulevan lauantain kotipeli SPV:ä vastaan joudutaan pelaamaan ilman yleisöä Päijät-Hämeen pahentuneen tartuntatilanteen vuoksi. Menetämme sarjan parhaan kotiyleisön lisäksi myös lipputulot, mikä on iso lovi seuran kassaan. Tätä kompensoimaan tuomme myyntiin kannattajaliput.

Kannattajalipun hinta on sama kuin tavallisella ottelulipulla, eli 14 euroa/kappale. Lisäksi on mahdollisuus tukea vielä isommin ja ostaa 100e arvoinen kannattajalippu. 100 € tukilipun ostaneet saavat halutessaan nimensä julkaistavaksi seuran tukijoissa sekä pullakahvit seuraavassa yleisölle pelattavassa kotiottelussamme.

Liput ovat myynnissä lauantaihin 19.12. klo 17.00 saakka. Jokainen ostettu lippu on suuri tuki meille!

Lisäksi kaikkien minkä tahansa hintaisen lipun ostaneiden kesken arvotaan JP Auroilan viime kaudella käyttämä pelipaita! Jokainen ostettu lippu on uusi arvontalipuke, joten halutessasi voit ostaa vaikka useamman lipun arvontamahdollisuuksiasi parantaaksesi!

Liput myy tiketti.fi, lippukaupoille pääset tästä linkistä: https://www.tiketti.fi/lasb-spv-lahti-energia-areena-lahti-lippuja/73237?b=1